Kaldor’un Robotları ile Başımız Belada!

Chris Boucher‘ın yarattığı Kaldor dünyası ve karakterler esas alınarak hazırlanan, akıllı makinelerin yükselişini anlatan ve Kaldor‘da geçen 12 bölümlük seri pek yakında bizlerle.

Doctor Who: Ravenous 2” olayları sırasında Liv Chenka, Doktor’u ve TARDIS’i geride bıraktı. Sadece bir yıllığına. Kaldor’da yaşayacağı ve kız kardeşi Tula’yı tanıma fırsatı bulacağı bir yıllığına.

Ancak Kaldor, çalkantılı bir değişim döneminden geçiyor. Teknoloji ileri yönde hızlı bir değişim gösteriyor. Robotlar evrimleşiyor, yapay zeka uyum sağlıyor ve bu değişimlerle politika da değişiyor. Tehlikeli bir şekilde.

Acaba Liv ve Tula, dünya tarihinin bu en çalkantılı döneminde bir fark yaratabilecek mi?

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: