Kaldor’un Robotları ile Başımız Belada!

Chris Boucher‘ın yarattığı Kaldor dünyası ve karakterler esas alınarak hazırlanan, akıllı makinelerin yükselişini anlatan ve Kaldor‘da geçen 12 bölümlük seri pek yakında bizlerle.

Doctor Who: Ravenous 2” olayları sırasında Liv Chenka, Doktor’u ve TARDIS’i geride bıraktı. Sadece bir yıllığına. Kaldor’da yaşayacağı ve kız kardeşi Tula’yı tanıma fırsatı bulacağı bir yıllığına.

Ancak Kaldor, çalkantılı bir değişim döneminden geçiyor. Teknoloji ileri yönde hızlı bir değişim gösteriyor. Robotlar evrimleşiyor, yapay zeka uyum sağlıyor ve bu değişimlerle politika da değişiyor. Tehlikeli bir şekilde.

Acaba Liv ve Tula, dünya tarihinin bu en çalkantılı döneminde bir fark yaratabilecek mi?

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir