Kaldor’un Robotları ile Başımız Belada!

Published On 3 Temmuz 2019 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Chris Boucher‘ın yarattığı Kaldor dünyası ve karakterler esas alınarak hazırlanan akıllı makinelerin yükselişini anlatan ve Kaldor‘da geçen 12 bölümlük seri pek yakında bizlerle.

Doctor Who: Ravenous 2” olayları sırasında Liv Chenka, Doktor’u ve TARDIS’i geride bıraktı. Sadece bir yıllığına. Kaldor’da yaşayacağı ve kız kardeşi Tula’yı tanıma fırsatı bulacağı bir yıllığına.

Ancak Kaldor, çalkantılı bir değişim döneminden geçiyor. Teknoloji ileri yönde hızlı bir değişim gösteriyor. Robotlar evrimleşiyor, yapay zeka uyum sağlıyor ve bu değişimlerle politika da değişiyor. Tehlikeli bir şekilde.

Acaba Liv ve Tula, dünya tarihinin bu en çalkantılı döneminde bir fark yaratabilecek mi?

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir