Yeni Doctor Who Masallarına Hazır Mısınız?

BBC Books, 2020 yılında geçtiğimiz sezon ile bağlantılı bir Doctor Who romanı yayınlanacağını duyurdu.

BBC Books, 2020’nin başlarında, Jodie Whittaker‘in Doktor olarak yer aldığı ilk sezonda bahsedilen ünlü isimlerden yola çıkılarak hazırlanan eşsiz bir tarihi macera derlemesi yayınlayacak. Hem de ciltli olarak.

Doktor pek çok şeydir- meraklıdır, eğlencelidir, cesurdur, arkadaşlarının koruyucusudur… ve utanmazca ünlü insanları tanıyormuş gibi hava atan biridir. Doktor arkadaşlarıyla birlikte uzaylılarla savaşırken ve evreni dolaşırken büyük ve önemli insanlarla yaşadığı, anlatılmamış bir dizi olaya dair imalarda bulundu.
Güneş gözlüklerini Pisagor‘dan aldığını (ya da Audrey Hepburn‘den), Elvis‘e bir cep telefonu ödünç verdiğini, kalem kadar bir örümceğin bir uçağı durdurabildiğini keşfeden Amelia Earhart ile karşılaştığını, su altında zincirlerden kaçmayı öğrenen Harry Houdini ile ‘ıslak bir hafta sonu’ geçirdiğini ve dahasını keşfettik.
Yepyeni öykülerden oluşan Star Tales sizi MÖ 500’den 1960’lara sallanana tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Daha derine inecek ve Doktor’un o önemli isimlere dair bahsettiği anekdotların arkasındaki gerçeği göreceğiz.
Kitapta, Doktor’un tarihteki önemli isimlerle yaşadığı daha önce anlatılmamış maceralarının konu edildiği 6 yeni öykü yer alacak. Bu isimler ise Audrey Hepburn, Elvis Presley, Harry Houdini, Amelia Earhart, Albert Einstein ve Pisagor. Hikaye yazarları ise Steve Cole, Jenny T Colgan, Jo Cotterill, Paul Magrs, Trevor Baxendale ve Mike Tucker gibi sevdiğimiz isimler.
BBC Books, yeni bir ciltli roman ile Doctor Who’nun 2020’deki geri dönüşü arasında bir bağ olduğunu duyurdu.
Doctor Who: Star Tales, 5 Aralık 2019’da yayınlanacak ve şu an ön siparişe açık.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir