Yeni Doctor Who Masallarına Hazır Mısınız?

Published On 19 Temmuz 2019 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

BBC Books, 2020 yılında geçtiğimiz sezon ile bağlantılı bir Doctor Who romanı yayınlanacağını duyurdu.

BBC Books, 2020’nin başlarında, Jodie Whittaker‘in Doktor olarak yer aldığı ilk sezonda bahsedilen ünlü isimlerden yola çıkılarak hazırlanan eşsiz bir tarihi macera derlemesi yayınlayacak. Hem de ciltli olarak.

Doktor pek çok şeydir- meraklıdır, eğlencelidir, cesurdur, arkadaşlarının koruyucusudur… ve utanmazca ünlü insanları tanıyormuş gibi hava atan biridir. Doktor arkadaşlarıyla birlikte uzaylılarla savaşırken ve evreni dolaşırken, büyük ve önemli insanlarla yaşadığı, anlatılmamış bir dizi olaya dair imalarda bulundu.
Güneş gözlüklerini Pisagor‘dan aldığını (ya da Audrey Hepburn‘den); Elvis‘e bir cep telefonu ödünç verdiğini; kalem kadar bir örümceğinin bir uçağı durdurabildiğini keşfeden Amelia Earhart ile karşılaştığını; su altında zincirlerden kaçmayı öğrenen Harry Houdini ile ‘ıslak bir hafta sonu’ geçirdiğini ve dahası keşfettik.
Yepyeni öykülerden oluşan Star Tales sizi MÖ 500’den 1960’lara sallanana tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. Daha derine inecek Doktor’un o önemli isimlere dair bahsettiği anektodların arkasındaki gerçeği göreceğiz.
Kitapta, Doktor’un tarihteki önemli isimlerle yaşadığı daha önce anlatılmamış maceralarını konu edildiği 6 yeni öykü yer alacak. Bu isimler ise Audrey Hepburn, Elvis Presley, Harry Houdini, Amelia Earhart, Albert Einstein ve Pisagor. Hikaye yazarları ise Steve Cole, Jenny T Colgan, Jo Cotterill, Paul Magrs, Trevor Baxendale ve Mike Tucker gibi sevdiğimiz isimler.
BBC Books have announced a new hardback fiction book to tie in with the return of Doctor Who in 2020.
Doctor Who: Star Tales 5 Aralık 2019’da yayınlanacak ve şuan ön siparişe açık.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir