Yeni Sezondan Önce Bir Ara Sıcak?

Published On 3 Temmuz 2019 | By Duha Can Cankaya | Son Yazılar

Jodie Whittaker‘ın Doktor rolündeki ikinci sezonu için 2020‘yi beklememiz gerektiği açıklandığından beri hayranlar üzüntü içerisindeydi. Ancak görünen o ki, BBC bize bir ara sıcak kıvamında bir ekstra bölüm sunabilir…

RadioTimes.com haberine göre BBC yeni sezondan önce, sezondan bağımsız bir bölüm yayınlayabilir. Bu bölümün özel bir gün temasında olacağı tamin ediliyor, tıpkı bu yılın Yeni Yıl Özel Bölümü‘nde olduğu gibi.

Ancak bu özel temalı bölümde TARDIS ekibinin tanıtımları temize çekilecek gibi gözüküyor. Yani standart yılbaşı ya da Noel bölümlerinden farklı bir bölüm bekleyebiliriz.

Önceki özel bölümlerde Doktor‘un ve yol arkadaşlarının robot Noel Babalar, ölümcül kardanadamlar ve yeni yılın ilk gününde Dalekler ile karşı karşıya gelmesini izlemiştik.

2009‘da David Tennant‘ın canlandırdığı Onuncu Doktor‘un Planet of the Dead bölümünde çöllere düşmüş, aynı yılın kasım ayında da The Waters of Mars ile gerim gerim gerilmemize sebep olmuştu. Bu iki bölüm de sezon dışı ekstra bölümlerdi. Yani hem sezon dışı olup hem de özel gün temalı olmayan bir Doctor Who bölümü ihtimali her zaman için mümkün.

Bu sebeple Jodie Whittaker ve ekibinin ekstra bölümünün tam olarak hangi yer ve zamanda geçeceği tam olarak belli değil. Spekülasyonlarla ortalık kaynasa da BBC yeni sezona dair genel bilgiler dışında detaylı bilgi vermekten kaçınıyor. Bu ağzı sıkılıkta edindiğimiz tüm bilgi; klasik kötüler geri dönecek ve Judoonlar‘ın geri dönüşüne şahit olacağız.

Beklemek hiç bu kadar zor olmamıştı…

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Bir Cevap Yazın