11. Sezondan Yeni Fragman Geldi. Yetki Onda

Published On 21 Eylül 2018 | By Orkhan | Son Yazılar

Doctor Who’nun yeni sezonu için gün saymaya başladığımız sıralarda artık çok fazla görsel, röportaj ve haberler gelmeye başladı. Birkaç dakika önce de yeni sezon için yeni bir fragman yayınlandı.

Hala izlemediyseniz buraya tıklayarak Türkçe altyazılı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Fragman hakkında konuşmamız gerekirse. Fragman güzel bir şekilde açıldı. Birkaç farklı bilim kurgusal mekan geçişleri gördük (ki, fragman boyunca beni en mutlu eden şey böyle mekanların çok olması) ve alıştığımız hararetli Doktor konuşmasına geçtik. Jodie Whittaker’a çok yakıştığını düşünüyorum ve en fazla 2 bölüm sonra seyircilerin “yeni Doktorumuz bu kadın” diye kafalarında oturtacaklarına eminim. Zaten yoldaşlarının hep bir ağızdan “yetki onda” diyecek kadar güvenmeye başladıklarını da fragmanda gördük.

Fragmanın bu noktadan sonraki kısmı ise beni hiç mutlu etmedi açıkcası. Bir anda aksiyon filmi fragmanına geçiş yaptık sanki. Atlamalar, patlamalar, renkli renkli efekler ve de en kötüsü fan edit videolarında kullanılan tarzda bir müzik. Bunların genel olarak kötü bir tercih olduğunu söyleyemem, sadece bana hitap etmiyor. Ama müzik hangi yönden bakılırsa bakılsın kötü bir tercih bence. Fragmanın sonuna doğru Doktorumuz dramatik ses tonundan konuşuyor. Zaman Lordu olmanın sadece eğleneceli geziler yapmak değil, aynı derecede çok ağır bir yük olduğu unutulmayacak bu sezonda sanki.

Lafı çok da fazla uzatmaya gerek yok. 17 gün gibi kısa bir süre kaldı. Artık tırnaklarımızı kemire kemire günleri sayacağız

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Orkhan Mansurov. Öğrenciyim, bilimkurgu okumayı, izlemeyi severim. Doctor Who ile 2016'da tanıştım ve evrenine hasta oldum. Doctor Who izlemeyi, izlediğim şeyler üstüne konuşmayı, coşkumu insanlarla paylaşmayı seviyorum.

Bir Cevap Yazın