BBC Stüdyoları, Doctor Who Lisansını Satıyor!

www.bbc.co.uk’den alınmıştır.

Doctor Who bu aralar şüphesiz ki ilk kadın Doktor Jodie Whittaker ile merakın merkezinde kendine yer edinmiş durumda.

Titan Comics, Birleşik Krallık, Birleşik Devletler ve Kanada için figürine, giyim ve hediyelik eşyalara dair lisans anlaşmasını yeniledi. Ek olarak; Funko, Birleşik Krallık, Birleşik Devletler, Kanada, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda için “Pop Vinyl” figürinleri,  “Rock Candy” figürinleri ve hediyelik eşyalar için olan lisans anlaşmasını yeniledi. Eş zamanlı olarak Lady Sandra, -piyasaya inanılmaz ürünler katan başka bir marka- Birleşik Devletler ve Kanada da birçok ürünü için anlaşma imzaladı. Bu konuda daha fazla haber ayın ilerleyen zamanlarında duyurulacak.

55 yıllık yayın hayatıyla bilim kurgu dalında Dünyanın en uzun dizisi olan Doctor Who, dünya çapında franchise (marka) rekoru kırmaktadır. 239 ülkede yayınlanmıştır ve dünya çapında binlerce hayranı vardır. Dünya çapında 70’e yakın marka -ki bu markalara Character Options, Penguin Random House, Winning Moves, Eaglemoss, Kokomo ve Brand Allience dahil- lisans hakkına sahiptir. Halka sunulan en son markalar ise Penguin Random House’un “Dr. Men” koleksiyon kitapları ve RP2 Global (UK)’in yayınlayacağı Dr. Men figürinleridir.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir