BBC Stüdyoları, Doctor Who Lisansını Satıyor!

Published On 24 Nisan 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

www.bbc.co.uk’den alınmıştır.

Doctor Who bu aralar şüphesiz ki ilk kadın Doktor Jodie Whittaker ile merakın merkezinde kendine yer edinmiş durumda.

Titan Comics, Birleşik Krallık, Birleşik Devletler ve Kanada için figürine, giyim ve hediyelik eşyalara dair lisans anlaşmasını yeniledi. Ek olarak, Funko, Birleşik Krallık, Birleşik Devletler, Kanada, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda için “Pop Vinyl” figürinleri,  “Rock Candy” figürinleri ve hediyelik eşyalar için olan lisans anlaşmasını yeniledi. Eş zamanlı olarak Lady Sandra, -piyasaya inanılmaz ürünler katan başka bir marka- Birleşik Devletler ve Kanada da birçok ürünü için anlaşma imzaladı. Daha fazla bu konudaki haber ayın ilerleyen zamanlarında duyurulacak.

55 yıllık yayın hayatıyla bilim kurgu dalında Dünyanın en uzun dizisi olan Doctor Who, dünya çapında franchise (marka) rekoru kırmaktadır. 239 ülkede yayınlanmıştır ve dünya çapında binlerce hayranı vardır. Dünya çapında 70’e yakın marka -ki bu markalara Character Options, Penguin Random House, Winning Moves, Eaglemoss, Kokomo ve Brand Allience dahil- lisans hakkına sahiptir. Halka sunulan en son markalar ise Penguin Random House’un “Dr. Men” koleksiyon kitapları ve RP2 Global (UK)’in yayınlayacağı Dr. Men figürinleridir.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir