Doctor Who, Peter Capaldi’nin İmzasına İlham Kaynağı Olmuş

Her oyuncu hayranlarına imza verebilmek için kendi özel imzasını geliştirmek zorundadır ve Peter Capaldi de bir istisna değil. Ancak, On İkinci Doktor‘umuz imzasını yıllar önce başka bir Doktor’dan sonra oluşturmuş.

Genç Peter Capaldi, Glasgow’da yaşayan büyük bir Doctor Who‘nun hayranıydı. Hatta Radio Times‘a, Doctor Who’ya olan sevgisini anlatan ve hatta Doktor’u oynayan her oyuncudan imza aldığını söylediği mektuplar yazmıştı.

Jon Pertwee‘nin imzası almıştım. Ayrıca Tom Baker‘ın da almıştım. William Hartnell dışında tüm Doktorların imzası vardı. Çünkü William Hartnell çok hastaydı. Ama karısı bana oldukça hoş bir mektup yazmış ve bir fotoğrafını imzalamıştı. Ki çok hoştu.”

Ancak, genç Capaldi’nin gerçekten ilgisini çeken bir imza vardı. 1960‘larda Doktoru canlandıran ve isimlerinin baş harfleri aynı olan bir oyuncunun imzasıydı. 60’lı yıllarda iki filmde Doktor’u canlandıran Peter Cushing Glasgow’a gelmişti ve genç Capaldi oyuncudan imzalı büyük boy siyah-beyaz bir fotoğraf almıştı.

“Öylesine hayrandım ki imzamı onun imzasını kullanarak oluşturdum. Çünkü isimlerimizin baş harfleri aynıydı.”

Ve ekledi: “Çok süslü bir “P” harfi kullanıyordu ki ben de kopyaladım.”

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: