Doctor Who, Peter Capaldi’nin İmzasına İlham Kaynağı Olmuş

Published On 26 Nisan 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Her oyuncu hayranlarına imza verebilmek için kendi özel imzasını geliştirmek zorundadır ve Peter Capaldi de bir istisna değil. Ancak, On İkinci Doktor‘umuz imzasını yıllar önce başka bir Doktor’dan sonra oluşturmuş.

Genç Peter Capaldi, Glasgow’da yaşayan büyük bir Doctor Who‘nun hayranıydı. Hatta Radio Times‘a, Doctor Who’ya olan sevgisini anlatan ve hatta Doktor’u oynayan her oyuncudan imza aldığını söylediği mektuplar yazmıştı.

Jon Pertwee‘nin imzası almıştım. Ayrıca Tom Baker‘ın da almıştım. William Hartnell dışında tüm Doktorların imzası vardı. Çünkü William Hartnell çok hastaydı. Ama karısı bana oldukça hoş bir mektup yazmış ve bir fotoğrafını imzalamıştı. Ki çok hoştu.”

Ancak, genç Capaldi’nin gerçekten ilgisini çeken bir imza vardı. 1960‘larda Doktoru canlandıran ve isimlerinin baş harfleri aynı olan bir oyuncunun imzasıydı. 60’lı yıllarda iki filmde Doktor’u canlandıran Peter Cushing Glasgow’a gelmişti ve genç Capaldi oyuncudan imzalı büyük boy siyah-beyaz bir fotoğraf almıştı.

“Öylesine hayrandım ki imzamı onun imzasını kullanarak oluşturdum. Çünkü isimlerimizin baş harfleri aynıydı.”

Ve ekledi: “Çok süslü bir “P” harfi kullanıyordu ki ben de kopyaladım.”

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir