David Tennant ve Catherine Tate Doctor Who’ya Dönüyor!

David Tennant ve Catherine Tate

Yeni Doktor açıklandıktan 1 hafta sonra sevindirici bir haber daha aldık. Doctor Who‘nun sevilen ikililerinden olan 10. Doktor (David Tennant) ve Donna Noble (Catherine Tate), 2023’te yayınlanacak 60. yıl özel bölümü için diziye dönüyor. Hepimizin kafasında ise tek bir soru var: Bu dönüş nasıl olacak? Bildiğiniz gibi; 4. sezonun sonunda Doktor, Donna‘nın hafızasından kendisine ve birlikte geçirdikleri zamana dair her şeyi silmek zorunda kalmıştı. Donna, Doktor’u ve birlikte yaptıkları muhteşem şeyleri hiçbir zaman hatırlamamalı yoksa ölür. Bu durumda, biz izleyiciler için Donna’nın nasıl geri döneceği büyük bir merak konusu oldu. Ve meraklarımız -en azından şimdilik- giderilecek gibi durmuyor.

Russell T Davies…

Yapımcı ve başyazar Russell T Davies, şöyle bir açıklamada bulundu: “Geri dönüyorlar! Ve bu imkansız gözüküyor; ilk önce yeni Doktor’u duyurduk ve çok geçmeden eski bir Doktor yanında harika Donna ile birlikte… dünyada neler oluyor? Belki bu bir kayıp hikayedir. Ya da bir paralel dünya. Ya da bir rüya ya da bir aldatmaca ya da bir flashback. Açıklayabileceğim tek şey, en büyük yıldızlarımızdan ikisinin hayatlarının savaşı için yeniden bir araya gelişi muhteşem olacak.

Davies‘in bu açıklaması sorularımızı cevaplamak yerine kafamızı daha çok karıştırdı. Sürpriz yumurta gibi, asla ne çıkacağını bilemiyoruz. Şimdiden hayranlar tarafından birçok teori ortaya atıldı ve atılmaya devam ediyor. Kesin olarak bildiğimiz tek şey, Davies’in daha önce kimsenin gitmediği yollardan gideceği ve denenmemiş şeyler yapacağı… Yani, her şey mümkün diyebiliriz.

Ncuti Gatwa‘nın Doktor olduğu açıklandığında Davies, Jodie‘nin destansı finaline kadar başka bir şeyin açıklanmayacağını söylemişti. Ama 1 hafta sonra aniden bu sevindirici haberi aldık. Kim bilir, belki de kısa bir zaman içinde başka güzel haberler de alabiliriz. Yoksa yeni dönemde aklımızda tutmamız gereken ilk şey, “Kural 1: RTD yalan söyler.” mi olacak?

Sizin 60. yıl özel bölümünden beklentileriniz neler? Geri dönmesini istediğiniz karakterler hangileri? 10. Doktor ve Donna ikilisinin dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? RTD’nin yeni döneminden beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir