Yeni Doktor Açıklandı: Gelecek Ncuti Gatwa!

TARDIS’in anahtarlarının yeni sahibi belli oldu.

Pazar günü öğle saatlerinde Doctor Who‘nun resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla yeni Doktor açıklandı. Sex Education dizisindeki rolü ile bilinen Ncuti Gatwa, yeni Doktor’umuz. Kendisi 29 yaşında yani Matt Smith’ten sonra Doktor rolünü oynayan en genç isim olacak.

Ncuti Gatwa

Doktor’un aksine sadece bir kalbim olabilir; ama tamamını bu gösteriye veriyorum.

Ncuti Gatwa, yeni rolü hakkında şu sözleri söyledi: Nasıl hissettiğimi tam olarak tarif edebilecek kelime yok. Son derece onurlu, fazlasıyla heyecanlı ve tabii ki biraz korkmuşun bir karışımı. Bu rol ve gösteri, tüm dünyada -ben dahil- pek çok kişi için çok fazla şey ifade ediyor. İnanılmaz derecede yetenekli öncülerimin her biri, son derece özenli bir şekilde bu eşsiz sorumluluğun ve ayrıcalığın üstesinden geldi; ben de elimden gelenin en iyisiyle aynısını yapmaya çalışacağım. Russell T Davies neredeyse Doktor’un kendisi kadar ikoniktir ve onunla çalışabilmek, bir rüyanın gerçekleşmesidir. Yazıları; dinamik, heyecan verici, olağanüstü derecede zekice ve tehlikeyle dolu. Bir aktörün mecazi oyun alanı. Tüm ekip çok samimi ve gerçekten bu gösteriye kalplerini veriyorlar. Ve her ne kadar göz korkutucu olsa da gerçekten destekleyici bir aileye katıldığımı farkındayım. Doktor’un aksine sadece bir kalbim olabilir; ama tamamını bu gösteriye veriyorum.

Gelecek burada ve o, Ncuti!

Showrunner Russell T Davies ise şunları ekledi: “Gelecek burada ve o, Ncuti! Bazen yetenek, kapıdan içeri yürür; o kadar parlak, cüretkar, harikadır ki sadece huşu içinde kenara çekilir ve şans yıldızlarıma teşekkür ederim. Ncuti gözlerimizi kamaştırdı, Doktor’u ele geçirdi ve saniyeler içinde TARDIS’in anahtarlarına sahip oldu. Onunla çalışmak, bir onur ve muhteşem; başlamak için sabırsızlanıyorum. Eminim daha fazlasını öğrenmek için sabırsızlanıyorsunuz; ama harikulade Jodie’nin destansı finali henüz gelmemişken kendimizi kısıtlıyoruz. Fakat size söz veriyorum, 2023 muhteşem olacak.

Bafta Ödül Töreninde Ncuti Gatwa ve Russel T Davies

Baş İçerik Sorumlusu Charlotte Moore ise şunları söyledi: Ncuti’nin inanılmaz bir dinamizmi var. O; yeteneği ve enerjisiyle dünyayı aydınlatacak, Russell T Davies’in yeni döneminde Doctor Who’yu sıradışı maceralara çıkaracak göz alıcı ve korkusuz genç bir aktör.

Yeni Doktor’umuz hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni dönemden beklentileriniz neler? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir