Doctor Who Hayran Buluşması [İstanbul] #1 aka Mahmut

Published On 14 Ağustos 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Umut ÇEvik ve CNBC-E ortaklığında düzenlenen ilk İstanbul buluşmasıdır.

Türkiye’deki Whovianlar’a duyurulur!

Dönemin Doctor-Who Türkiye Grubu ve CNBC-e (şimdi TLC TV) işbirliğiyle düzenlenen Doctor Who Hayran Buluşması [İstanbul] #1, 31 Ocak’ta Maslak’taki CNBC-e binasında gerçekleşti.

– Doctor Who macerasının başlangıcını anlatan An Adventure in Space and Time adlı film gösterimiyle başlayan etkinlikte hediye çekilişleri, organizatör ve editör ekibimizce gerçekleştirilecek bir sohbet köşesi, en sevdiğimiz kötü olan Dalekler’in hikayesini anlatan Dr. Who and the Daleks adlı film gösterimi, gerçek boyutta Doctor Who kartonlarıyla fotoğraf çekimleri ve bunun gibi daha pek çok sürpriz yer aldı.

Katılımcılılarımız 31 Ocak Cumartesi 13:30-18:00 saatleri arasındaki etkinliğe katılmak için 
https://www.facebook.com/events/364358997046086sayfasını ziyaret etti ya da CNBC-e tarafından düzenlenen “15 saniyede Doktor’un Kim olduğunu anlat” yarışmasına katıldı. Doktor’u 15 saniyede en iyi sen anlat ve #15sndedoktorkim hashtag’iyle paylaş dedik ve hem etkinliğe giriş hakkı kazandılar hem de sürpriz bir Doctor Who hediyesiyle ödüllendirilen 10 kişiden biri oldular.

Kostümüm olmadan asla diyen bir Whovian da evine Dalek figürü ile dönme şansını yakaladı. Etkinliğe katılım daha büyük bir salon olmaması sebebiyle 120 kişiyle sınırlı olsa da gönülden katılmak isteyenler etkinlikte yerini aldı.

Not: Ekibimiz tarafından düzenlenen ilk İstanbul organizasyonudur. Sonra yine 2015, 2016 ve 2017’de başka Doctor Who Hayran Buluşmaları da düzenledik. 

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir