Doctor Who Hayran Buluşması [İstanbul] #1 aka Mahmut

Umut ÇEvik ve CNBC-E ortaklığında düzenlenen ilk İstanbul buluşmasıdır.

Türkiye’deki Whovianlar’a duyurulur!

Dönemin Doctor-Who Türkiye Grubu ve CNBC-e (şimdi TLC TV) işbirliğiyle düzenlenen Doctor Who Hayran Buluşması [İstanbul] #1, 31 Ocak’ta Maslak’taki CNBC-e binasında gerçekleşti.

– Doctor Who macerasının başlangıcını anlatan An Adventure in Space and Time adlı film gösterimiyle başlayan etkinlikte hediye çekilişleri, organizatör ve editör ekibimizce gerçekleştirilecek bir sohbet köşesi, en sevdiğimiz kötü olan Dalekler’in hikayesini anlatan Dr. Who and the Daleks adlı film gösterimi, gerçek boyutta Doctor Who kartonlarıyla fotoğraf çekimleri ve bunun gibi daha pek çok sürpriz yer aldı.

Katılımcılarımız 31 Ocak Cumartesi 13:30-18:00 saatleri arasındaki etkinliğe katılmak için 
https://www.facebook.com/events/364358997046086sayfasını ziyaret etti ya da CNBC-e tarafından düzenlenen “15 saniyede Doktor’un Kim olduğunu anlat” yarışmasına katıldı. Doktor’u 15 saniyede en iyi sen anlat ve #15sndedoktorkim hashtag’iyle paylaş dedik ve hem etkinliğe giriş hakkı kazandılar hem de sürpriz bir Doctor Who hediyesiyle ödüllendirilen 10 kişiden biri oldular.

Kostümüm olmadan asla diyen bir Whovian da evine Dalek figürü ile dönme şansını yakaladı. Etkinliğe katılım daha büyük bir salon olmaması sebebiyle 120 kişiyle sınırlı olsa da gönülden katılmak isteyenler etkinlikte yerini aldı.

Not: Ekibimiz tarafından düzenlenen ilk İstanbul organizasyonudur. Sonra yine 2015, 2016 ve 2017’de başka Doctor Who Hayran Buluşmaları da düzenledik. 

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir