Titan Comics, Doctor Who Çizgi Romanlarını Yeniden Başlatacak!

Titan Comics, uzun süredir devam eden Doctor Who çizgi roman serilerini “Doctor Who Comic” adıyla yeniden başlatacaklarını duyurdu. Popüler yazar Jody Houser, sanatçı Roberta Ingranata ve renklendirmeci Enrica Angiolini da yeni seride yer alacak isimler arasında.

İlk sayıda Peach Momoko tarafından tasarlanan ana kapağa ve Christopher Jones, Rachael Stott ve Mirka Andolfo tarafından tasarlanan varyant kapaklar eşlik edecek.

Bu kapakların yanı sıra fotoğraf varyantı ve boş kapak varyantı gibi popüler çeşitler de olacak.

Geçmiş Günler…

Yeni çizgi roman serisinde, Onuncu Doktor (David Tennant) ve On Üçüncü Doktor (Jodie Whittaker) yer alacak. Onuncu ve On Üçüncü Doktor daha önce On Üçüncü Doktor’un son serisinde bir araya gelmişti.

Şimdi ise günümüz Dünya’sında Deniz Şeytanları‘na karşı bir araya gelecekler. Doktorlara, Deniz Şeytanları‘na karşı kurulan insan direnişine liderlik eden Rose Tyler (Billie Piper) eşlik edecek.

Deniz Şeytanları ilk olarak 1972 yılında Üçüncü Doktor (Jon Pertwee) ve yol arkadaşı Jo Grant (Katy Manning) yer aldığı The Sea Devils hikayesinde görüldü.

Time Lord Victorius demezsek olmaz…

Titan Comics ve aynı yaratıcı ekip -çeşitli medya ortamlarında yayınlanacak olan- çoklu platform hikayesi Time Lord Victorious‘un çizgi roman ayağını 2 Eylül’de başlatacak.

Doctor Who Comic” #1, 18 Kasım’da yayınlanacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın