River Song, Big Finish’in Efendilerine Karşı

River Song, Ocak 2019‘da yayınlanacak olan The Diary of River Song‘un beşinci sezonunda Big Finish‘in Efendileriyle karşılaşacak.

The Diary of River Song‘un beşinci sezonunda, Michelle Gomez‘in Hanım (Missy) ve Eric Roberts‘ın da -22 yıllık uzunca bir aradan sonra- Efendi (The Master) karakterini göreceğiz. Ayrıca onlara 1981 yılında yayınlanan The Keeper of Traken hikayesinde/bölümünde Efendi karakterini canlandıran Geoffrey Beevers ve 2008 yılında yayınlanan Utopia bölümünde Efendi karakterini canlandıran ve halihazırda Big Finish‘te yer alan Sir Derek Jacobi de eşlik edecek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

BBC Stüdyoları ile yapılan anlaşma çerçevesinde dört sezon süren sesli hikayelerde Alex Kingston tarafından canlandırılan/seslendirilen River Song, Paul McGannSylvester McCoyColin Baker ve Peter Davison gibi oyuncuların canlandırdığı/seslendirdiği Doktor’un birkaç enkarnasyonuna eşlik etti. Hatta bu Ağustos ayında Tom Baker‘da bu kafileye dahil olacak. Böylece Alex Kingston’ın River Song, Christopher Eccleston’un Dokuzuncu Doktor’u hariç herkesle tanışmış olacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Şimdi, Ocak 2019‘da River Song, The Diary of River Song‘un beşinci sezonunda, Doktor’un ölümcül düşmanı olan Efendi’nin dört rejenerasyonu ile karşı karşıya gelecek.

 

  • The Bekdel Test, Jonathan Morris
  • Animal Instinct, Roy Gill
  • The Lifeboat and the Deathboat, Eddie Robson
  • Concealed Weapon, Scott Handcock

Yapımcı David Richardson, her şeyi anlatıyor.

Bu bir çeşit Efendiler potpurisi! Önceki sezonlarda River, Doktor‘un geçmiş enkarnasyonları ile karşılaşmıştı. Bu sefer ise Efendiler ile karşılaşıyor ve bu sezonda inanılmaz ilklerimiz var! Evet, Eric Roberts‘ın 1996‘daki televizyon filminden bu yana role ilk defa döndüğü ve Michelle Gomez‘in Big Finish Productions‘da Hanım rolüyle yer aldığı ilk hikaye olacak. Ayrıca Derek Jacobi Savaş Ustası ve Geoffrey Beevers Çürümüş Efendi olarak yer alacak, bu kaçırılmayacak bir macera!”

Yürütücü yapımcı Nicholas Briggs;

“Bu çok uzun zamandır inanılmaz derecede heyecanlı olduğumuz bir şeydi. River Song hikayeleri için Alex‘le çalışmamız bizim için zaten yeterince heyecanlıydı. Ama bir de River‘ı Doktor‘un düşmanı haline gelen eski en iyi dostu ile karşı karşıya getirmek baş döndürücü bir şey değil de nedir? Michelle‘le tekrar çalışma fırsatı bulmamız harika. Onunla 2007 yılında Sylvester McCoy‘la (Big Finish’de) birlikte yer aldıkları hikayeden sonra ilk çalışmamız olacak. Ve bir de Eric Roberts akıl almaz bir şekilde 96’daki televizyon filminden  geri dönecek. Bu sezon akıllara durgunluk verecek bir “ikonların çatışması” haline gelecek.”

Yürütücü yapımcı Jason Haigh-Ellery ise daha çok karakterli sesli hikayeye dahil etmek hakkında konuştu.
“Eric ile çalışmak tam bir keyifti. İlk olarak, o çok hoş biri ve iletişim kurması çok kolay. İkinci olarak ise çalışmayı özellikle hızlı çalışmayı çok seviyor. Sahneler vızır vızır geçiyor ve bizi hepimizi o kadar eğlendiriyor ki 450’den fazla filmde rol almış bir Oscar adayını yönettiğinizi unutuyorsunuz (ki aslında bunun gözünüzü korkutması gerekiyor– ama korkutmuyor). Çok aklı başında biri herhangi egosu yada kibri yok. Umarım yakın zamanda tekrar çalışırız!

Doctor Who‘nun geçmiş sezonlarında Hanım‘ı canlandıran muhteşem bir hanımefendi olan Michelle Gomez’in Big Finish‘e geri dönmesi harika. Herkesin onu ve Alex Kingston‘u birlikte dinlemesi için sabırsızlanıyorum!”

The Diary of River Song: Series 5” şuan ön satışta. CD fiyatı 23 sterlin ve dijital fiyatı ise 20 sterlin. Ayrıca Ağustos ayında yayınlanacak olan The Diary of River Song: Series 4 ile birlikte paket olarak 45 sterline CD ve 40 sterline dijital olarak alabilirsiniz. Ayrıca aldığınız CD’ler siteye özel ekstra içerikler sunuyor olacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: