Lovett Bickford Vefat Etti (1942-2018)

Yönetmen Lovett Bickford 76 yaşında vefat etti.

1980 yılında yayınlanan ve Tom Baker döneminin son sezonunun ilk hikayesi olan The Leisure Hive‘in yönetmenliğini yapan Lovett Bickford vefat etti.

The Leisure Hive hikayesine yeni yapımcı John Nathan Turner‘ın atanmasıyla birlikte dizi yeni bir başlangıç yapmış oldu.

Yapımın zorluklarla dolu olması, başrolü yönetmenin zorluğu ve prodüksiyon masraflarının katlanarak artması sonucunda daha fazla devam edemeyeceğini anladı ve sonuç olarak, Bickford bir daha dizide yönetmenlik yapmadı.

Bickford daha önce 60’lı yıllarda set amiri olarak Doctor Who‘da çalışmıştı.

Yönettiği diğer işler arasında The History of Mr. Polly, Angels, Z-Cars, The Enigma Files ve Emmerdale gibi yapımlar da yer almaktadır.

Lovett Bickford 29 Temmuz 2018’de 76 yaşında öldü. 1 Ekim Pazartesi günü Battersea, St Mary Kilisesi’nde mevlüt düzenlenecek.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir