Lovett Bickford Vefat Etti (1942-2018)

Published On 15 Eylül 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Yönetmen Lovett Bickford 76 yaşında vefat etti.

1980 yılında yayınlanan ve Tom Baker döneminin son sezonunun ilk hikayesi olan The Leisure Hive‘in yönetmenliğini yapan Lovett Bickford vefat etti.

The Leisure Hive hikayesine yeni yapımcı John Nathan Turner‘ın atanmasıyla birlikte dizi yeni bir başlangıç yapmış oldu.

Yapımın zorluklarla dolu olması, başrolü yönetmenin zorluğu ve prodüksiyon masraflarının katlanarak artması sonucunda daha fazla devam edemeyeceğini anladı ve sonuç olarak, Bickford bir daha dizide yönetmenlik yapmadı.

Bickford daha önce 60’lı yıllarda set amiri olarak Doctor Who‘da çalışmıştı.

Yönettiği diğer işler arasında The History of Mr. Polly, Angels, Z-Cars, The Enigma Files ve Emmerdale gibi yapımlar da yer almaktadır.

Lovett Bickford 29 Temmuz 2018’de 76 yaşında öldü. 1 Ekim Pazartesi günü Battersea, St Mary Kilisesi’nde mevlüt düzenlenecek.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir