Lovett Bickford Vefat Etti (1942-2018)

Yönetmen Lovett Bickford 76 yaşında vefat etti.

1980 yılında yayınlanan ve Tom Baker döneminin son sezonunun ilk hikayesi olan The Leisure Hive‘in yönetmenliğini yapan Lovett Bickford vefat etti.

The Leisure Hive hikayesine yeni yapımcı John Nathan Turner‘ın atanmasıyla birlikte dizi yeni bir başlangıç yapmış oldu.

Yapımın zorluklarla dolu olması, başrolü yönetmenin zorluğu ve prodüksiyon masraflarının katlanarak artması sonucunda daha fazla devam edemeyeceğini anladı ve sonuç olarak, Bickford bir daha dizide yönetmenlik yapmadı.

Bickford daha önce 60’lı yıllarda set amiri olarak Doctor Who‘da çalışmıştı.

Yönettiği diğer işler arasında The History of Mr. Polly, Angels, Z-Cars, The Enigma Files ve Emmerdale gibi yapımlar da yer almaktadır.

Lovett Bickford 29 Temmuz 2018’de 76 yaşında öldü. 1 Ekim Pazartesi günü Battersea, St Mary Kilisesi’nde mevlüt düzenlenecek.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir