Russel T Davies’in 13. Doktor’un Selefine Dair Öngörüsü

Russell T. Davies başyazarlığı Moffat’a devredeli neredeyse 10 sene oldu. Ama bu durum, dizinin gidebileceği yerleri hayal etmesine engel değil.

Hatta, Davies, Rose bölümünden uyarladığı romanında Jodie Whittaker’dan sonraki Doktorları bile düşünmüş.

Radio Times’ın haberine göre modern serinin ilk bölümünde Rose, Christopher Eccleston’un canlandırdığı Dokuzuncu Doktor’un saplantılı hayranı Clive ile tanışıyordu.
Romanın güncellenmiş versiyonunda ise Clive’in sahip olduğu fotoğraflar Doktor’un diğer bedenlerini de -başta Tom Baker’ın Dördüncü Doktor’unu da- kapsıyor. Dokuzuncu Doktor’a da bazı düzenlemeler getiren Davies, Zaman Lordunun Jodie Whittaker’ın canlandıracağı yüzünden sonraki hallerini de öngörmüş.

Kilit paragraf şu şekilde:
“Rose -tüvid ceket ve papyon giymiş- olağanüstü çeneli bir erkek fotoğrafı gördü. Clive fotoğrafları göstermeye devam etti: Kahverengi hademe önlüğü giymiş daha yaşlı, öfkeli, elinde paspas tutmuş bir adam gösterdi; Buckingham Sarayı’nın önünde dev bir kurbağadan kaçan sarışın bir kadın; alevli kılıç kullanan uzun, kel, siyahi bir kadın; yüksek teknolojili tekerlekli sandalyede genç bir kız ya da erkek ve yanlarında robot köpeğe benzeyen bir şey…

İşte durum tam olarak böyle…

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Hayatı genel olarak Doctor Who'ya dair bir şeyler okuyarak veya izleyerek geçer. Bunu yapamadığı zamanlarda ise Doctor Who'ya dair yapmayı planladığı şeyleri düşünür. 2009'da ilginç bir karşılaşma neticesinde izlemeye başladığım Doctor Who benim için çok büyük bir aşka dönüştü. Bu sebeple bir sürü şey yaptık. Facebook sayfaları/grupları, forum ve blog siteleri, çekilişler, etkinlikler, yayınlar ve videolar. Ancak hala işin çok başındayız. Yapmamız gereken çok fazla şey var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir