Russel T Davies’in 13. Doktor’un Selefine Dair Öngörüsü

Russell T. Davies başyazarlığı Moffat’a devredeli neredeyse 10 sene oldu. Ama bu durum, dizinin gidebileceği yerleri hayal etmesine engel değil.

Hatta, Davies, Rose bölümünden uyarladığı romanında Jodie Whittaker’dan sonraki Doktorları bile düşünmüş.

Radio Times’ın haberine göre modern serinin ilk bölümünde Rose, Christopher Eccleston’un canlandırdığı Dokuzuncu Doktorun saplantılı hayranı Clive ile tanışıyordu.
Romanın güncellenmiş versiyonunda ise Clive’in sahip olduğu fotoğraflar Doktorun diğer bedenlerini de -başta Tom Baker’ın Dördüncü Doktorunu da- kapsıyor. Dokuzuncu Doktora da bazı düzenlemeler getiren Davies, Zaman Lordunun Jodie Whittaker’ın canlandıracağı yüzünden sonraki hallerini de öngörmüş.

Kilit paragraf şu şekilde:
“Rose -tüvid ceket ve papyon giymiş- olağanüstü çeneli bir erkek fotoğrafı gördü. Clive fotoğrafları göstermeye devam etti: kahverengi hademe önlüğü giymiş daha yaşlı, öfkeli, elinde paspas tutmuş bir adam gösterdi; Buckingham Sarayı’nın önünde dev bir kurbağadan kaçan sarışın bir kadın; alevli kılıç kullanan uzun, kel, siyahi bir kadın; yüksek teknolojili tekerlekli sandalyede genç bir kız ya da erkek ve yanlarından robot köpeğe benzeyen birşey…

İşte durum tam olarak böyle…

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: