Russel T Davies’in 13. Doktor’un Selefine Dair Öngörüsü

Published On 6 Nisan 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Russell T. Davies başyazarlığı Moffat’a devredeli neredeyse 10 sene oldu. Ama bu durum, dizinin gidebileceği yerleri hayal etmesine engel değil.

Hatta, Davies, Rose bölümünden uyarladığı romanında Jodie Whittaker’dan sonraki Doktorları bile düşünmüş.

Radio Times’ın haberine göre modern serinin ilk bölümünde Rose, Christopher Eccleston’un canlandırdığı Dokuzuncu Doktorun saplantılı hayranı Clive ile tanışıyordu.
Romanın güncellenmiş versiyonunda ise Clive’in sahip olduğu fotoğraflar Doktorun diğer bedenlerini de -başta Tom Baker’ın Dördüncü Doktorunu da- kapsıyor. Dokuzuncu Doktora da bazı düzenlemeler getiren Davies, Zaman Lordunun Jodie Whittaker’ın canlandıracağı yüzünden sonraki hallerini de öngörmüş.

Kilit paragraf şu şekilde:
“Rose -tüvid ceket ve papyon giymiş- olağanüstü çeneli bir erkek fotoğrafı gördü. Clive fotoğrafları göstermeye devam etti: kahverengi hademe önlüğü giymiş daha yaşlı, öfkeli, elinde paspas tutmuş bir adam gösterdi; Buckingham Sarayı’nın önünde dev bir kurbağadan kaçan sarışın bir kadın; alevli kılıç kullanan uzun, kel, siyahi bir kadın; yüksek teknolojili tekerlekli sandalyede genç bir kız ya da erkek ve yanlarından robot köpeğe benzeyen birşey…

İşte durum tam olarak böyle…

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir