“Energy of The Daleks” Taş Plak Formatında Yayınlanacak

Published On 8 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Sainsbury Süpermarketleri ile yapılan özel bir anlaşmayla, Big Finish Productions tarafından üretilen Doctor Who: Energy of the Daleks, ilk kez vinil plak (taş plak) formatında yayınlanacak.

Sainsbury süpermarketlerinin, 180 gram ağırlığındaki limitli üretim taş plakları (vinil plak) 25 Mayıs itibariyle satışa sunması bekleniyor. Ürün kampanyaya katılan mağazalarda sadece 1,500 adet ile sınırlı olacak.

Sainsbury Süpermarketleri‘nin temsilcisi;

Mağazalarımızda Doctor Who gibi ikonik bir şeyi satıyor olmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz. Sınırlı sayıdaki “Energy of the Daleks” plağına sahip olmak bizim için büyük bir olay.” dedi.

2012 yılından yayınlanan ve Tom Baker‘ın 4. Doktor‘u seslendirdiği bu Dalek hikayesi 1977 yılında BBC One‘da yayınlanan The Talons of Weng-Chiang ve Horror of Fang Rock hikayelerinin arasındaki bir zaman diliminde geçmektedir.

“Dördüncü Doktor (Tom Baker) ve arkadaşı Leela (Louise Jameson), kendilerini yeni bir enerji krizi sırasında Londra‘da buluyor. The GlobeSphere Corporation’ın bu konu hakkında bir çözümü var gibi duruyor. Ama binlerce protestocu bu çözüme katılmıyor.

Doktor gizemli bir enerji okuması tespit ediyor. Evrenin en kötü varlıkları, bir kez daha nihai zaferlerine kavuşmak için geri dönmüş olabilir mi?”

Energy of the Daleks‘in yapımcısı ve yönetmeni Nicholas Briggs;

Dördüncü Doktor‘un maceralarının yer aldığı seriye gelen tepkilerden çok memnunuz. Bu seriyi yaparken heyecan dolu anlar yaşıyoruz. Sainsbury’deki arkadaşlarımız aracılığıyla plaklar için yepyeni bir kitleye ulaşacağımızdan da şüphemiz yok .

Konuk oyuncular arasında Mark Benton (“Rose” bölümü, “Waterloo Road“, “Land Girls“, “The Street“, “Northern Lights” dizileri ve “Strictly Come Dancing” programı), Alex Lowe (“The Thick of It“, “Lead Balloon“dizileri ve “The Late Edition” ile “Peep Show” programları) ve Dan Starkey (Doctor Who’daki Sontaran) yer alıyor. Dalekleri de Nicholas Briggs seslendiriyor.

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir