Noel Daha Uzun Sürebilirmiş!

Published On 5 Mayıs 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Aslında Noel özel bölümü daha uzun sürebilirmiş.

İzleyicinin memnuniyeti açısından, geçen yılki Noel özel bölümü Twice Upon a Time için hem Capaldi‘nin vedası hem de Whittaker‘ın hoş geldin’i olması dolayısıyla tatil zamanı için ideal bir bölüm oldu diyebiliriz.

Bu sebeple,  dönemin yürütücü yapımcısı Moffat‘ın bölüm için normalden daha fazla çekim yaptığını ancak yayın süresine uygun hale getirebilmek amacıyla neredeyse yarım saatlik kısmı kesmek zorunda kaldığını açıklamak pek de sürpriz olmayacaktır.

Kendisinin de içerisinde bulunduğu yeni TARGET kitaplarının tanıtımını yaptığı bir YouTube röportajında Moffat “Yarım saatlik bir bölümü kestik. [Senarist Paul Cornell ile ilgili olarak] canice bir kısaltma yaptı. Çünkü hiç de bitiriyormuş gibi değildi.”
TV yapımları için sahne kesmek – eğer böyle bir şey olmasaydı kesilmiş sahneler diye bir şey olmazdı – normaldir ve özetlemeyi kolaylaştırır, eski yürütücü yapımcı Davies için ise yarım saat fazla gelmiş olmalı.

“Yarım saat mi?” diye sormuştu Davies.

“Evet, Dunkirk‘ten de uzun. Ve tarihi olaydan bahsediyorum, filmden değil,” diye şakayla karışık bir cevap vermişti Moffat.

“Çok çok uzundu.”

Sonuç olarak Twice Upon a Time‘ın standart bir Noel özel bölümü olması beklenmekteydi- kaldı ki film olsaydı nasıl olurdu diye merak edilmiyor değil- süresine göre yani.

Şimdilik ancak bölümün DVDsi yayınlandığında silinen sahneler hakkında net bir fikre sahip olacağız. Cornell‘ın roman versiyonundaki detaylar ise meraklılarını bekliyor olacak.

TARGET kitapları Davies‘ın bölümü Rose‘u ve Moffat‘ın 50. yıl özel bölümü The Day of the Doctor‘u koleksiyonuna kattı.

DOCTOR WHO 2018 SONBAHARINDA EKRANLARA GERİ DÖNÜYOR!

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir