Noel Daha Uzun Sürebilirmiş!

Aslında Noel özel bölümü daha uzun sürebilirmiş.

İzleyicinin memnuniyeti açısından, geçen yılki Noel özel bölümü Twice Upon a Time için hem Capaldi‘nin vedası hem de Whittaker‘ın hoş geldin’i olması dolayısıyla tatil zamanı için ideal bir bölüm oldu diyebiliriz.

Bu sebeple,  dönemin yürütücü yapımcısı Moffat‘ın bölüm için normalden daha fazla çekim yaptığını ancak yayın süresine uygun hale getirebilmek amacıyla neredeyse yarım saatlik kısmı kesmek zorunda kaldığını açıklamak pek de sürpriz olmayacaktır.

Kendisinin de içerisinde bulunduğu yeni TARGET kitaplarının tanıtımını yaptığı bir YouTube röportajında Moffat “Yarım saatlik bir bölümü kestik. [Senarist Paul Cornell ile ilgili olarak] canice bir kısaltma yaptı. Çünkü hiç de bitiriyormuş gibi değildi.”
TV yapımları için sahne kesmek – eğer böyle bir şey olmasaydı kesilmiş sahneler diye bir şey olmazdı – normaldir ve özetlemeyi kolaylaştırır, eski yürütücü yapımcı Davies için ise yarım saat fazla gelmiş olmalı.

“Yarım saat mi?” diye sormuştu Davies.

“Evet, Dunkirk‘ten de uzun. Ve tarihi olaydan bahsediyorum, filmden değil,” diye şakayla karışık bir cevap vermişti Moffat.

“Çok çok uzundu.”

Sonuç olarak Twice Upon a Time‘ın standart bir Noel özel bölümü olması beklenmekteydi- kaldı ki film olsaydı nasıl olurdu diye merak edilmiyor değil- süresine göre yani.

Şimdilik ancak bölümün DVDsi yayınlandığında silinen sahneler hakkında net bir fikre sahip olacağız. Cornell‘ın roman versiyonundaki detaylar ise meraklılarını bekliyor olacak.

TARGET kitapları Davies‘ın bölümü Rose‘u ve Moffat‘ın 50. yıl özel bölümü The Day of the Doctor‘u koleksiyonuna kattı.

DOCTOR WHO 2018 SONBAHARINDA EKRANLARA GERİ DÖNÜYOR!

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: