11. Sezon Çekimleri Tamamlandı!

BBC, dün gece Doctor Who‘nun on birinci sezonunun temel çekimlerinin tamamlandığını aşağıdaki görsel ile birlikte açıkladı. Yani en kısa sürede kurgu/montaj işlemleri başlayacak. Dizi ilerleyen aylarda – yani sonbaharda- yayınlanacak.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

2 Responses

  1. 1. Dalek Destek Komutanlığı dedi ki:

    Görsel efektler bile başlı başına bir kaç ay sürer. Çok yavaş çalışıyorlar. Bence ya Aralık’ta yada 2019’da yayınlayacaklar. BBC’den her şey beklenir.

    • Umut ÇEvik dedi ki:

      2018 Sonbaharında yayınlanacak diye açıklama yapıldı. Çünkü Noel gelmeden sezonun bitmesi lazım ki Noel özel bölümü yayınlanabilsin. Ayrıca efektleri BBC değil özel bir şirket yapıyor. Sezonda blok blok çekildiği için çekimlerin bittiği bölümlerin kurgu ve efekti çoktan başlamıştır diye düşünüyoruz ama 2019’a kalmaz. Sonbahar’da ısrarcıyız. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir