11. Sezon Çekimleri Tamamlandı!

Published On 4 Ağustos 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

BBC, dün gece Doctor Who‘nun on birinci sezonun temel çekimlerinin tamamlandığını aşağıdaki görsel ile birlikte açıkladı. Yani en kısa sürede kurgu/montaj işlemleri başlayacak. Dizi ilerleyen aylarda – yani sonbaharda- yayınlanacak.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

2 Responses to 11. Sezon Çekimleri Tamamlandı!

  1. 1. Dalek Destek Komutanlığı says:

    Görsel efektler bile başlı başına bir kaç ay sürer. Çok yavaş çalışıyorlar. Bence ya Aralık’ta yada 2019’da yayınlayacaklar. BBC’den her şey beklenir.

    • Umut ÇEvik says:

      2018 Sonbaharında yayınlanacak diye açıklama yapıldı. Çünkü Noel gelmeden sezonun bitmesi lazım ki Noel özel bölümü yayınlanabilsin. Ayrıca efektleri BBC değil özel bir şirket yapıyor. Sezonda blok blok çekildiği için çekimlerin bittiği bölümlerin kurgu ve efekti çoktan başlamıştır diye düşünüyoruz ama 2019’a kalmaz. Sonbahar’da ısrarcıyız. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir