Doctor Who’nun 11. Sezonunda Segun Akinola Ezgileri Duyacağız

Büyük bir heyecanla beklenen Doctor Who‘nun yeni sezonu sonbaharda BBC One‘da yayınlanmaya başlayacak ve bu yeni sezonun müzikleri ümit vadeden genç bestecisi Segun Akinola tarafından bestelenecek.

Royal Birmingham Konservatuarından mezun olan besteci, dizinin yeni sezonunda hayranlara heyecan verici ve duygusal partisyonlar sunacak. Ayrıca efsanevi tema müziğine de yeni soluk getirecek.

Segun 2017 yılında BAFTA‘nın Breakthrough Brit programı kapsamında, “yükselen İngiliz bestecileri” arasındaki yerini aldı.

Segun’un Black and British: A Forgotten History gibi programlar için hazırladaığı modern, zengin ve çeşitlilik içeren çalışmaları, dizinin yeni yürütücüsü Chris Chibnall‘ın dikkatini çekti.

Chibnall bu konu hakkında: “Doctor Who Ailesi’ne hoş geldin, Segun Akinola! Segun‘un, Doctor Who’nun yeni maceraları için beste yapmayı kabul etmesinin üzerinden bir ay geçti. İlk konuşmamızdan itibaren, tutkulu, işbirlikçi ve keyifli bir insandı ve bunun da yanı sıra muhteşem ve cesur bir besteciydi. Dünyayı Onüçüncü Doktor için bestelenmiş heyecan verici ve duygusal müziklerle buluşturmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Segun Akinola, “Doctor Who, İngiliz kültürünün dokusuna işlenmiş ve dünya çapında tanınan bir dizi. Böylesine sevilen bir dizi için çalışma ayrıcalığına sahip olmak ve müzikal yeteneğimi diziyle birleştirmek büyük bir heyecan duyuyorum” dedi.

Umut ÇEvik

Doctor Who Merkezi'nin kurucu ortağı ve baş editörü. Doctor Who izlemediği zamanlarda bir şeyler okur veya yemek yapar. Özellikle Doctor Who'ya dair özel veya saçma şeyler toplamaya bayılır. Merhaba ben Umut ÇEvik. 1995 yılının sıcak bir Haziran günü Balıkesir'in şirin ilçesi Gönen'de dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Gönen’de tamamladım. 2013’te Almanca Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya’ya taşındım ve bu süreçte çeşitli işlerde çalıştım. Şuan ise Kocaeli Üniversitesinde Gazetecilik ve Anadolu Üniversitesinde Adalet eğitimimi sürdürüyorum. 2009’dan beri Doctor Who hayranıyım. Ve o günden beri Doctor Who’ya dair bir sürü çalışmanın içinde olmaya çalışıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olmadığına inanıyorum.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: