Doctor Who’nun 11. Sezonunda Segun Akinola Ezgileri Duyacağız

Published On 27 Haziran 2018 | By Umut ÇEvik | Son Haberler

Büyük bir heyecanla beklenen Doctor Who‘nun yeni sezonu sonbaharda BBC One‘da yayınlanmaya başlayacak ve bu yeni sezonun müzikleri ümit vadeden genç bestecisi Segun Akinola tarafından bestelenecek.

Royal Birmingham Konservatuarından mezun olan besteci, dizinin yeni sezonunda hayranlara heyecan verici ve duygusal partisyonlar sunacak. Ayrıca efsanevi tema müziğine de yeni soluk getirecek.

Segun 2017 yılında BAFTA‘nın Breakthrough Brit programı kapsamında, “yükselen İngiliz bestecileri” arasındaki yerini aldı.

Segun’un Black and British: A Forgotten History gibi programlar için hazırladaığı modern, zengin ve çeşitlilik içeren çalışmaları, dizinin yeni yürütücüsü Chris Chibnall‘ın dikkatini çekti.

Chibnall bu konu hakkında: “Doctor Who Ailesi’ne hoş geldin, Segun Akinola! Segun‘un, Doctor Who’nun yeni maceraları için beste yapmayı kabul etmesinin üzerinden bir ay geçti. İlk konuşmamızdan itibaren, tutkulu, işbirlikçi ve keyifli bir insandı ve bunun da yanı sıra muhteşem ve cesur bir besteciydi. Dünyayı Onüçüncü Doktor için bestelenmiş heyecan verici ve duygusal müziklerle buluşturmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Segun Akinola, “Doctor Who, İngiliz kültürünün dokusuna işlenmiş ve dünya çapında tanınan bir dizi. Böylesine sevilen bir dizi için çalışma ayrıcalığına sahip olmak ve müzikal yeteneğimi diziyle birleştirmek büyük bir heyecan duyuyorum” dedi.

Like this Article? Share it!

About The Author

Ben Umut ÇEvik. 02.06.1995'te Gönen, Balıkesir'de doğdum. Lisede aldığım bilgisayar eğitimi dolayısıyla çeşitli genel ve yerel firmalarda teknisyenlik yaptım. Bu süreçte amatör olarak tiyatro ile ilgilendim. Tüm bunlarından ardından 2013 yılında Çeviribilim eğitimi almak için Sakarya'da yarı zamanlı olarak yaşamaya başladım. Doctor Who isimli İngiliz Kült televizyon serisinin büyük bir hayranıyım. 2009'dan beri diziye dair birçok çalışmanın ya başındaydım yada içinde. Resmi yada gayriresmi organizasyonlar düzenledim ve çeviriler yaptım. Tabii bunlar yaptıklarımın ve yapacaklarımın küçük bir kısmı. Şimdilerde yeniden üniversiteye hazırlanıyorum. Ve yapamayacağım bir iş olduğuna inanmamayı seçiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir